Otvárame foto laboratórium

Fotka nás zaujíma nielen ako médium vo svojej čistej podobe, ale aj v rôznych hravých presahoch. Preto sme sa rozhodli založiť fotolaboratórium – workshop fotografie pro záujemcov od 15 rokov. V našom novozariadenom ateliéri – oprášime staré Flexarety, vyvoláme fotku v tmavej komore alebo si ju vytlačíme sieťotlačou? Zabrúsime k digitálom alebo skúsime radšej foliofixografiu? Niektorí si možno budú chcieť …..

Maribor-kuharska kniga

Jáj – krásný podzim nás zastihl…jsme sice už zpátky doma, ale částečně pořád ještě v Mariboru. Zapomněla jsem si tam tenisky a salám. Martin si pro sebe objevil nový, delikatesní způsob přípravy kávy a už hledá po domě džezvu. V nějaké knížce si suším podzimní lístek – a pořád mi odbíhá myšlenka – Lucija (naše hostitelka) nám přichystala na spaní …..

ZOZNAM, FOTO a REPORTY: realizované vzdelávacie programy Stanice pre v roku 2010

preskolyweb

Vzdelávací program Pripraviť sa…, pozor…, ART! sa zameriava na projekty v galérii a v ateliéroch Stanice pre cieľovú skupinu žiakov od 1. do 5. ročníka ZŠ a ZUŠ. Viac o programe a konkrétnu ponuku vzdelávacích aktivít nájdete TU. Historky zo Stanice – premiéra animovaného dokumentu o Stanici – december 2010 Publikácie POZOR VLAK a CVRČKOVA ENCIKLOPEDIA UMENIA – október 2010 …..

První animace z Druhého dětského sympozia

Nespokojený diviak

Tak se nám konečně povedly nazvučit a sestříhat krátké animované sekvence, které natáčely děti na Druhém letním sympóziu. Téma bylo Nespokojený divák. Šlo o to, natočit krátkou animaci, která by vystihovala televizní žánr (horor, sport, reklama atd.) a zároveň se odehrávala ve zvířecí televizi. Snímky, často bez ukončeného děje, se pak seřadily do pásma za sebou. Ve výsledku vlastně neuvidíte …..

Workshop animace – Bohdalov

Cesta vesmírom grafiky

1. – 31. 7. 2009 Pozývame vás na výstavu detského ateliéru grafiky zo Stanice Žilina Záriečie – 1.7.2009 o 18.00 hodine v areáli Výstaviska Flora Olomouc, výstavný stánok pri pavilóne E. V ten istý deň od 14.00 hodiny bude prebiehať grafická dielňa pre deti aj dospelých. Na donesené tričko svetlej farby alebo len tak na papier vám natlačíme vesmírnu značku. …..